VBATools

Test połączenia z bazą danych Access

by on Jan.21, 2015, under Freeware, Oprogramowanie

Test_XLACC_Wpis_do_bazyOto proste w obsłudze rozwiązanie, którym sprawdzisz, czy twoje dane mogą zostać wysłane do bazy danych.

Jest to zestaw testowy, w którym znajduje się dodatek do Excela (współpracujący z twoimi danymi w arkuszach) oraz baza danych Access (magazyn dla twoich danych).

Możesz pobrać go stąd.

 

Odpalam skoroszyt gdzie mam Pana dodatek, w którym mogę tylko dodać wpis textowy w okienku nad datą i dodać do bazy danych… Podgląd bazy danych to lista wpisów….. I co dalej? 😉

Test_XLACC_Konfiguracja

Nic więcej – test polega na tym, aby sprawdzić czy wpis się wykonał.
Celem nie jest forma exportu, ale jego istota (że wpis został wykonany).

Teraz osadzając bazę w miejscu dostępnym dla wszystkich. Np na własnym serwerze (dostęp przez internet), lub na sieci lokalnej (w intranecie) lub w chmurze (usługi synchronizacji).

 

Test_XLACC_Wpisy_bazy_danych

Podpinamy bazę na różnych komputerach i testujemy czy możemy użyć wpisów z tych lokalizacji jednocześnie. Wywołujemy takich wpisów kilka/kilkanaście i sprawdzamy czy wydajność łącza z lokalizacji nam nie przeszkadza.

Jeśli są jakiekolwiek kłopoty to albo wiemy, że dostęp lub filozofie dostępu do bazy musimy zmienić.

Tyle i aż tyle.

Jeśli masz więcej pytań pisz w komentarzu – Na bazie tego testu przygotuje mechanizm eksportujący istotne dla ciebie dane w ramach usługi “Oprogramowanie na zlecenie“.

:, , ,

Leave a Reply