VBATools

Test licencji klienta / Test połączenia

by on Jun.09, 2022, under Freeware, Newsy, Oprogramowanie

Został stworzony tester potwierdzający zakupioną licencję podając informacje takie jak: dla kogo, na co, kiedy dokonano zakup, ilość licencji oraz ważność jeśli subskrypcja a także jaka jest najnowsza wersja programu zgodnego z podanym kluczem aktywacyjnym.


Głównym jego celem jest sprawdzenie połączenia z serwerem autoryzacyjnym, ponieważ czasem zdarzy się, że klient ma wdrożone blokady, o których nie wie i do czasu ich ściągnięcia nie może korzystać z zakupionego rozwiązania.

Program do pobrania z poniżej umieszczonego linku:

https://1drv.ms/u/s!AorogM43_3CRjZRmtHPHmEMjnasxWQ?e=sMkIPN

  • Jeżeli pow. oprogramowanie nie zwraca informacji o zakupie, to może znaczyć iż blokady FW/AV blokują dostęp do serwera. Należy sprawdzić inne połączenie z interenetem lub odblokować dostęp.
  • Jeśli wydane rozwiązanie COM, nie respektuje wydanego klucza, a pow. rozwiązania zwraca takie informacje, to nie wykluczone że to sama aplikacja, na której zainstalowany jest COM blokuje dostęp do zasobów serwera autoryzującego. W takim przypadku proszę uruchomić aplikację na prawach admina (CTRL+PKM) i ponownie podać klucz aktywacyjny. Ten będzie sprawdzany każdorazowo wysyłając log z prawidłowego działania rozwiązania.
  • W przypadku dalszego niepowodzenia, do 6msc po zakupie, można zgłosić nieprawidłowość celem sprawdzenia licencji na odrębnie wydzielonym środowisku. Zgłoszenia proszę wysyłać drogą email w odpowiedzi do wydanego linku dostępowego.

Na przykładzie MS Outlooka:


(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora. 

:, ,

Leave a Reply