VBATools

Technet is Over

by on Feb.08, 2021, under Newsy

Jak już zapowiadałem jakiś czas temu Technet (wielka baza artykułów i pomocy technicznej MS) miął odejść w zapomnienie. Można byłoby się spodziewać że transformacja na nowy portal zyska nowy wygląd, mechanizmy godne obecnej technologii przy pozostawieniu wielkiej bazy kontentu. Cóż… stare zostało wygumkowane.

Postanowiłem zatem przenieść (na wszelki wypadek) moje arty dotyczące kontrolek ActiveX na portal GL, jednakże wiele z unikalnych tematów jak widać poszło w zapomnienie. Część z nich jest na moim blogu, na którym czytacie ten tekst coc parę unikatów z pewnością odeszłow zapomnienie.

Uzyskane tam honory też niestety nie zostały przetransformowane, a moje wyniki (niecałe 50k wg poprzedniej punktacji), na którą składało się poczytność, pobieranie kodu i ocena przepadły.

Z tą niestety nie było tak różowo. Z doświadczenia nabytego na forach muszę przyznać iż ilość potwierdzeń pozytywnego zamknięcia tematu jest bardzo znikoma. Czyli tak jak na FB komunikatem z mentorem jest nie tylko komentarz ale i “łapka w górę”. Na Technecie były to gwiazdki symbolizujące stan zadowolenia od 1-5. Którego ocena przekładała się na osiągnięcia. Niestety i to było dla szukających rozwiązania zbyt wiele. Może to przyczyniło się do decyzji o zmianach.

Logując się na DOCsy na tą chwilę nie mam możliwości publikacji czegokolwiek… na jakiej zasadzie to działa to trudno mi w tym momencie powiedzieć. Może się to wyklaruje z czasem.

Zatem nie znajdziecie mnie już na Technecie. Zapraszam na Answers gdzie co prawda publikacji tam nie mogę umieścić ale jeszcze świadczę pomoc w zakresie Office oraz Outlook.com, a także na Outlook.pl i Excelowej grupie FB (z której mnie jeszcze nie wywalili za zaproponowanie jakiegoś mojego gotowego rozwiązania).
Leave a Reply