VBATools

Technet is Over

by on Feb.08, 2021, under Newsy

Jak już zapowiadałem jakiś czas temu Technet (wielka baza artykułów i pomocy technicznej MS) miął odejść w zapomnienie. Można byłoby się spodziewać że transformacja na nowy portal zyska nowy wygląd, mechanizmy godne obecnej technologii przy pozostawieniu wielkiej bazy kontentu. Cóż… stare zostało wygumkowane.

Postanowiłem zatem przenieść (na wszelki wypadek) moje arty dotyczące kontrolek ActiveX na portal GL, jednakże wiele z unikalnych tematów jak widać poszło w zapomnienie. Część z nich jest na moim blogu, na którym czytacie ten tekst coc parę unikatów z pewnością odeszłow zapomnienie.

Uzyskane tam honory też niestety nie zostały przetransformowane, a moje wyniki (niecałe 50k wg poprzedniej punktacji), na którą składało się poczytność, pobieranie kodu i ocena przepadły.

Z tą niestety nie było tak różowo. Z doświadczenia nabytego na forach muszę przyznać iż ilość potwierdzeń pozytywnego zamknięcia tematu jest bardzo znikoma. Czyli tak jak na FB komunikatem z mentorem jest nie tylko komentarz ale i “łapka w górę”. Na Technecie były to gwiazdki symbolizujące stan zadowolenia od 1-5. Którego ocena przekładała się na osiągnięcia. Niestety i to było dla szukających rozwiązania zbyt wiele. Może to przyczyniło się do decyzji o zmianach.

Logując się na DOCsy na tą chwilę nie mam możliwości publikacji czegokolwiek… na jakiej zasadzie to działa to trudno mi w tym momencie powiedzieć. Może się to wyklaruje z czasem.

Zatem nie znajdziecie mnie już na Technecie. Zapraszam na Answers gdzie co prawda publikacji tam nie mogę umieścić ale jeszcze świadczę pomoc w zakresie Office oraz Outlook.com, a także na Outlook.pl i Excelowej grupie FB (z której mnie jeszcze nie wywalili za zaproponowanie jakiegoś mojego gotowego rozwiązania).
Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of kabzinski
Profile picture of Anorak
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała