VBATools

Strona internetowa w Microsoft Outlook

by on Jun.21, 2010, under Outlook, Porady

Outlook wysyła jak i odbiera wiadomości w formacie HTML. Można by zadać sobie pytanie dlaczego nie może posłużyć za przeglądarkę. Otóż może. Wystarczy utworzyć standardowy folder, a w nim osadzić link do naszego forum, strony firmowej czy formowego CRM (Rys. 1).

Rys.1. Widok menu prawego przycisku myszy po najechaniu na folder Outlooka.

Uruchamiamy: Prawy przycisk myszy/Nowy folder (Rys. 2).

Rys. 2. Uzupełniamy pole “Nazwa” dla nowego folderu.

Rys 3. Prawy przycisk na nazwie utworzonego folderu/Właściwości folderu…/Strona główna.

W polu Adres uzupełniamy link do strony internetowej lub wybieramy plik zapisaniu jako *.html po przez „Przeglądaj” (zastosowanie w intranecie przedsiębiorstwa) (Rys. 4).

Rys 4. Podgląd strony po najechaniu myszą na folder w Outlooku.

Wyświetlona tak strona posiada właściwości IE takie jak: otwarcie nowego okna przeglądarki podczas wciśnięcia Ctrl+Link lub znajdowanie kontekstu w tym samym oknie Outlooka Ctrl+F. Ponadto, po zwykłym kliknięciu na link z wyświetlonej strony możemy użyć funkcję nadania wiadomości (Rys. 5).

Rys 5. Wysyłanie wiadomości ze strony internetowej.

Więcej na ten temat w artykule „Tworzenie wiadomości pocztowej ze strony HTML

Zastosowanie takie jest dość przydatne w przypadku kiedy chcemy ograniczyć ilość uruchamianych programów lub czynność taka wystarczy nam do surfowania po Internecie lub jak pow. podano wysyłać wiadomości email wprost ze strony WWW jako treść wiadomości (promocje przygotowane przez dz. Marketingu).

Należy pamiętać iż korzystając w tej metody przeglądania stron internetowych jesteśmy ograniczeni możliwościami Internet Explolera.

 

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:,

Leave a Reply