VBATools

Outlook Certyficate Accepter

by on Dec.24, 2010, under Freeware, Niesklasyfikowane, Outlook

Czy nie irytuje was ciągła akceptacja certyfikatu poczty?

Wyświetlenie klucza i dodanie go do repozytorium nie gwarantuje automatycznego akceptowania podpisu. W przypadku poruszania się po stronach internetowych naszych banków, podgląd certyfikatu jest sprawą priorytetową, ale w przypadku poczty elektronicznej już nie do końca. Zabezpieczenia serwera pocztowego to jedno, a podszycie się jako serwer poczty to drugie. Dla hackerów nie jest to proste zadanie, nie jest też intratne. Większość przypadków częściej jest notowane jako źródło spamu, niż groźba włamania i wykradzeniu wiadomości do celów niezgodnych z przeznaczeniem.

Za każdym razem, kiedy odpalamy pocztę, a być może mamy skonfigurowanych kilka klientów pocztowych certyfikaty atakują nasz ekran. W przypadku braku potwierdzenia nie dojdzie do autentykacji i poczta nie zostanie pobrana.

Postanowiłem ukrócić ten niewygodny mechanizm tworząc prostą aplikacje do auto akceptowania, ponieważ klikanie w ekran kilkanaście razy dziennie wydało mi się bezsensowne. Aplikacja została przygotowana na następujące wersje językowe Outlooka -> PL|GB|DE

OCA_StartupPo uruchomieniu aplikacji zostanie ona automatycznie umieszczona w Tray.
Aplikacje można dodać do Autostartu systemu (W7: Start\All Programs\Startup W10: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp) aby zapomnieć o jej ręcznym uruchamianiu.

Do pobrania zgodnie z tym linkiem
Wersja 2 dla OL 2k/19

Erratka 2021-04-04

Po tylu latach dalej aktywny i wracam do niego a to za przyczyną wygaśnięcia certyfikatu na koncie pocztowym. No cóż zapewne za jakiś czas się admin zorientuje i tą sprawę uaktualni, ale do tego czasu aby spać spokojnie w profilu W10 szukam folderu Starup i przenoszę rozwiązanie spokojnie pracować.

C:\Users\PROFIL\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup


(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , ,

16 Comments for this entry

Leave a Reply