VBATools

Otwórz lub utwórz plik tekstowy

by on Apr.28, 2015, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Dodatek za drobne:Otworz_lub_utworz_plik_tekstowy

Jest to dość nietypowe rozwiązanie, polegające na utworzeniu pliku tekstowego o dowolnym formacie (txt, csv, html, xml…) na bazie hiperłącza.

Mechanizm to publiczny UDF, którego zadaniem jest reakcja na treść znajdująca się w funkcji plik() jak i kliknięcie czy najechanie myszą na hiperłącze. Oprogramowanie sprawdza treść funkcji i tworzy nie tylko plik ale odtwarza również ścieżkę jego osadzenia. Kombinacje nazwy pliku może być różna, jednakże zawsze powinna być ona prawidłowa (czyli rzeczywista do stworzenia przez mechanizm) np: =HIPERŁĄCZE(plik($A$2&””&A4&””&TEKST(B4;”DD-MM-RRRR”)&”.txt”))

Tak utrzymywany hiperlink działa kiedy uruchomiony jest pow dodatek. W przypadku, gdy plik już istnieje to mechanizm nie nadpisuje go, ale otwiera do edycji w takiej formie jak został on zapamiętamy w poprzednim procesie. W poglądowym filmie pokazany jest jeden schemat skopiowanego hiperłącza. Przypadków jednak na to, jak powinien wyglądać plik (jaką nosić nazwę i jak skomplikowaną ścieżkę powinien posiadać) jest szeroki:

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

l
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , ,

Leave a Reply