VBATools

Mapy do komentarzy

by on Sep.18, 2017, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Fajne zlecenie jakie realizowaliśmy w ramach projektu VBATools, to import map i zdjęcia budynków do komentarzy.

To coś więcej niż hurtowy import rysunków zapisanych na dysku, ponieważ w tej czynności należy połączyć się w witryną Googla i pobrać miniatury, określone wielkością i umieścić je w arkuszu. Narzędzie miało sugerować się współrzędnymi geograficznymi (z lewej) jak i aktualnymi adresami dalej lokalizacji (poniżej).

Interfejs dodatku który realizuje import posiada widok mapy drogowej oraz mapy satelitarnej. Dodatkowo posiada kilka opcji dodatkowych, takich jak import SteetView z poziomu 4-rech widoków 0, 90,180, 270 stopni. Każde z tych parametrów można definiować pod kątem litery kolumny, sugerując się zaznaczonym obszarem adresów.

 

W przypadku braku adresu (lub błędnej lokalizacji) Google zwraca obraz kontrolny informujący o błędzie. Taki też rysunek jest importowany w komórkę nieprawidłowych danych.

 

 

W ostatniej fazie pracy nad dodatkiem dodano opcję otwarcia zakładki domyślnej przeglądarki z mapą w standardzie OpenStreetMap, charakteryzującej się np wyświetlaniem numeru działki/budynków. Nie wykluczone że następne zlecenie będzie posiadało import tego obrazu z przeglądarki.

Warunkiem koniecznym jest posiadanie dostępu do internetu. W przypadku zablokowania przez Googla dostępu do odczytu wartości (co się zdarza coraz częściej), konieczne jest wykupienie subskrypcji API Googla na swoje zewnętrzne/stałe IP.

 

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , ,

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of kabzinski
Profile picture of Anorak
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała