VBATools

Mapy do komentarzy

by on Sep.18, 2017, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Fajne zlecenie jakie realizowaliśmy w ramach projektu VBATools, to import map i zdjęcia budynków do komentarzy.

To coś więcej niż hurtowy import rysunków zapisanych na dysku, ponieważ w tej czynności należy połączyć się w witryną Googla i pobrać miniatury, określone wielkością i umieścić je w arkuszu. Narzędzie miało sugerować się współrzędnymi geograficznymi (z lewej) jak i aktualnymi adresami dalej lokalizacji (poniżej).

Interfejs dodatku który realizuje import posiada widok mapy drogowej oraz mapy satelitarnej. Dodatkowo posiada kilka opcji dodatkowych, takich jak import SteetView z poziomu 4-rech widoków 0, 90,180, 270 stopni. Każde z tych parametrów można definiować pod kątem litery kolumny, sugerując się zaznaczonym obszarem adresów.

 

W przypadku braku adresu (lub błędnej lokalizacji) Google zwraca obraz kontrolny informujący o błędzie. Taki też rysunek jest importowany w komórkę nieprawidłowych danych.

 

 

W ostatniej fazie pracy nad dodatkiem dodano opcję otwarcia zakładki domyślnej przeglądarki z mapą w standardzie OpenStreetMap, charakteryzującej się np wyświetlaniem numeru działki/budynków. Nie wykluczone że następne zlecenie będzie posiadało import tego obrazu z przeglądarki.

Warunkiem koniecznym jest posiadanie dostępu do internetu. W przypadku zablokowania przez Googla dostępu do odczytu wartości (co się zdarza coraz częściej), konieczne jest wykupienie subskrypcji API Googla na swoje zewnętrzne/stałe IP.

 

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , ,

Leave a Reply