VBATools

Kopiowanie plików ze mianą nazwy w określonym harmonogramie

by on Sep.25, 2017, under Niesklasyfikowane, Oprogramowanie, Płatne

Ostatnio na tej witrynie głośno było o zaplanowanym kopiowaniu plików. To trzeci projekt tego typu, choć muszę przyznać że najbardziej zaawansowany, z uwagi nie tyle na budowę interfejsu, ale na podwójne zastosowanie. Jest to oprogramowanie na zlecenie, a więc nie będzie ono rozwiązaniem z pudełka.

Klient który stał przed zadaniem kopiowania konkretnie nazywających się plików, do konkretnej lokalizacji (każdy plik z innej), ze zmianą nazwy plików (po nr zamówienia), miał do wykonania nie lada czasochłonną pracę. Co więcej, w ciągu całego tygodnia lista danych mogła ulec zmianie lub powiększyć się tworząc nową strukturę folderów w których mogły znajdować się pliki do skopiowania.

Zadaniem pow aplikacji .NET jest: wyszukać na podstawie podpinanego pliku CSV, po zakresie dat jakie interesowały klienta, wszystkie zdefiniowane w nim foldery. Następnie pobrać nazwę jaka miała by być użyta w kopiowaniu pliku z tego folderu, zamienić jego nazwę kopiując do folderu docelowego. Data, Nowa nazwa, skąd, nr zamówienia to dane znajdujące się w pliku wsadowym. Struktura plików w folderach źródłowych musiała zostać nietknięta, a w kopiowaniu brały udział tylko określone pliki.

Dodatkowo aplikacja miała uruchamiać proces sama, po zadanym interwale. W interfejsie zatem zbudowano scheduler, który ustawiony i pozostawiony na serwerze miał sam realizować tą czynność. Co x minut, na konkretną godzinę, lub w powróżeniu (różne konfiguracje). Przy ustawieniu począwszy od Dziś do -X dni jest to również możliwe.

Rozwiązanie posiada również tworzenie zapisu czynności do pliku Log, aby można było skopiować treści z konkretnego dnia lub sprawdzić jego przebieg filtrując dane przed importem do bazy danych. Testowanie plików wsadowych oraz listę błędów (np brak zdefiniowanych folderów).

Pierwotnym zamierzeniem klienta wpierw było uruchamianie batch file (zlecenie napisania otwartego kodu), ale jak widać z opisu, proces ten jest na tyle zaawansowany, że ciężko byłoby osiągnąć to prostymi komendami, nie znając ścieżki ani nazwy plików docelowych. By jednak przybliżyć się do modelu jakim jest uruchamianie aplikacji np z Shella lub Menadżera zadań, aplikacja ta ma również wersję konsolową. Czyli uruchomiona z parametrem (powołanie się na plik exe, z podaniem nazwy pliku csv). Proces ten może się więc realizować w tle.

To iż kontrahentem tym jest polska firma w mieszcząca się w Anglii. Aplikacja swatała wyposażona w przełącznik językowy PL/ENG, który w locie zmienia wszystkie teksty, chmurki i komentarze.

 

Potrzebujesz podobnej aplikacji – znasz już możliwości VBATools.pl

 

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

 

:, , , , , ,

Leave a Reply

Recently Active Members

Profile picture of vbatools
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of Anorak
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of kabzinski
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała