VBATools

Jak zamienić stan magazynu na dostępność

by on Mar.25, 2015, under Newsy

Czy nie macie ochoty ukryć ilość towarów na magazynie, a jednocześnie umożliwić odbiorcy dokonanie wyboru przy planowaniu sprzedaży?

Przekazanie informacji kontrahentom to rzecz priorytetowa, ponieważ od tego zależy pomyślność transakcji, ale czy przekazanie stanu magazynu co do sztuki, to dobry pomysł? Wydaje się bardzo wygodny, gdy mamy przewagę rynkową lub jesteśmy jedynym dystrybutorem/producentem. Jeśli nie, to możemy być pewni iż publikacja ilości przysporzy nam wiele kłopotów. Aby się od tego ustrzec, można w kliku krokach zamienić konkretne ilości na dowolne oznaczenie.

Przyjmijmy, że wystarczy przekazanie umownej informacji:

  1. * – dostępność znikoma
  2. ** – towar rozchwytywany
  3. *** – ilość wystarczająca

Ale jak to wdrożyć bez tworzenia skomplikowanych formuł?

Odpowiedź można szukać w tym dodatku: Zaznacz tekst lub wartości, w którym określamy granicę wartości dla naszych przedziałów.

Zamiana_stan_magazynu_na_dostepnosc_1

 

Pow. możemy zauważyć jak przy pomocy proponowanego dodatku wyznaczamy granicę do zaznaczenia komórek spełniających warunek zakresu. Zaznaczamy kolumnę z wartościami do zamiany i uruchamiamy interfejs dodatku z opcji “zakres..”. Po zaznaczeniu komórek, które nas interesują, przy pomocy zamiany [Ctrl+H] wprowadzamy nasze oznaczenie (oznaczenia mogą być dowolne – poza liczbowymi). Zamiana_stan_magazynu_na_dostepnosc_2Krok ten ponawiamy tyle razy, na ile planujemy kategoryzować nasze ilości. W ostatnim kroku przedziałem jest działanie “większe niż” dana wartość – czyli reszta naszych stanów.

 

Tak wygląda Arkusz Excela z określonymi przedziałami, które będą gotowe do wysłania lub publikacji.

Operacja nie zajęła więcej niż kilka sekund.

:, ,

Leave a Reply