VBATools

Inwentaryzacja – zapotrzebowanie

by on Jun.16, 2015, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Ten podwójnie brzmiący dodatek ma na celu weryfikacje istniejącego towaru lub na podstawie zapotrzebowania odnotowanie zamówienia. Narzędzie ma na zadanie:Dodatek_Inwentaryzacja_1

  1. Wczytać dane towarów magazynowych zawierających Nazwę i EAN (czynność jednorazowa)
  2. Dać możliwość szybkiego wyboru towaru lub odczyt skanerem kodów EAN i przypisać oczekiwaną ilość (czynność powtarzalna)
  3. Zaraportować towary które zostały w drugim kroku odczytane (czynność wielokrotna)

Ad.1 Wczytanie listy może odbyć się za pomocą wskazania pliku TXT lub CSV, jak i odczyt z aktywnego arkusza Excela. Odczyt z pliku zewnętrznego posiada możliwość wyboru podziału Nazwy od nr EAN, jak i wskazania czy Nazwa będzie pierwsza, przed EANem czy po nim. Czytając dane z Arkusza kwantyfikator tekstu będzie niedostępny ponieważ jego rola nie jest w tym przypadku istotna. Nazwa produktów jak i nr. kodu paskowego może być przeczytana z kol “A” lub z “B”

Dodatek_Inwentaryzacja_2

Ad 2. Określenie ilości to cześć w której operator ma najwięcej roboty to też czynność na musi być maksymalnie uproszczona. Skoro wiadomo jakie towary mogą być przeczytane to należy je tylko wybrać. Wybór może nastąpić przez wpisanie początkowych liter nazwy lub znacznie szybszy skan nr EAN z kodu paskowego. Obie czynności zatwierdzone klawiszem Enter (w przypadku skanera jest to czynność automatyczna) wyszukany jest ten element który nie był czytany a następnie automat przenosi kursor do pola ilości. Użytkownik uzupełnia ilość i potwierdza Enterem. Reasumując 1 klik na kod + liczba + enter i kursor wraca na pozycję do ponownego sczytania.

Dodatek_Inwentaryzacja_3

Ad 3. Przygotowany materiał musi być zarchiwizowany. Można to wykonać eksportując dane do pliku CSV ze znakiem “;”, na aktywny arkusz lub do nowego utworzonego skoroszytu. Jeśli użytkownik wybierze pierwsza opcję to dodatkowo można plik ten osadzić automatycznie w nowym mailu. Jako opcja dodatkowa dla pliku CSV oraz dla Arkusza mechanizm może dodać dane do wcześniej eksportowanych. Dla wszystkich opcji możliwość dodania aktualnej daty.

Dodatek_PL-GBRozwiązanie zostało przygotowane w języku PL | GB. Posiada również możliwość zapisu ustawień interfejsu, aby powrót do czynności inwentaryzacyjnych był łatwiejszych. Procedurę zabezpieczającą przed utratą danych oraz dla koordynacji działań interfejs posiada zakładkę, w której zapisywane są poszczególne kroki użytkownika. Dodatek korzysta z kontrolki ProgressBar CC1 sprawdź Czy mój system współpracuje z kontrolkami CC.

vbatools_koszt_180

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , ,

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Anorak
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of kabzinski
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała