VBATools

Darmowa pomoc na Answers

by on Feb.14, 2025, under Newsy

Jak pewnie wiecie jedną z działalności pobocznych traktowanych jako non-profit jest udzielanie odpowiedzi na forum Microsoft w dziale Outlook oraz Office 365.

Chcesz uzyskać darmową poradę nie związaną z rozwiązaniami VBATools, zapraszam na forum Answers.

Fakt iż ilość odpowiedzi sięga 20k to jednak ilość bezpośrednich “łapek w górę” od zadających pytanie nie jest dość imponująca, to już od osób postronnych z takim samym problemem to przeszło 5,5k. Jest to zauważalna wada w naszym regionie, ponieważ osoby jakie uzyskały odpowiedź często mają to w poważaniu i nie interesują się faktem, że ktoś podrzucił im rozwiązanie, czy polecił kontakt z pracownikiem sugerując odpowiednią ścieżką gdy problem dotyczy licencji, płatności czy konta, również w tedy gdy jest dopytywana jakie kroki przedsięwzięto i czy sprawa została załatwiona pozytywnie. Na tym polu braku jakichkolwiek czynności dominuje żeńska cześć pytających. Ech… Nie wykluczone, że brak angażowanie się w problemy użytkowników przez pomoc ze strony moderatorów obcej narodowości jest tak znikoma.

Mimo to udało się uzyskać 1,5 pozytywnych oraz Platinum Badge za co dziękuję.

Aby zmobilizować osoby będące w kłopocie dodawana jest treść:

Po zapoznaniu się z treścią tego posta zamknij go zaznaczać prawidłową odpowiedź aby liczyć na moje wsparcie na tym forum w przyszłości lub kontynuuj jeśli masz jakies pytania w tej sprawie. Liczę na to że zrobisz to po uzyskaniu odpowiedzi.


Errata 2025-07-29

Niestety podobnie jak kiedyś MSDN producent ubił witrynę Answers i zmienił zasady gry. Powstał nowy portal Learn, a pow. oznaka oraz inne wyróżnienia nie zostały tam ujęte (zresztą na Answers było podobnie). Dla pocieszenia widzę że coś tam się jednak przyczepiło, choć złotek z przeszłości też tam nie ujęto aby człowiek nie miał wrażenia że ktoś tam to docenia. ok 6k prawidłowych odpowiedzi trafił… grom, został tylko zrzut ekranu i mail z nagrody za 1,5k.

Oczywiście mail jaki jest wyznaczony do komunikacji z uczestnikami forum Learn jest adresem wew.: msftqacore@microsoft.com i jest określony w strukturze exchange jedynie do wąskiej grupy, gdzie nie można od tak sobie na niego napisać bo jest to równoznaczne z cofką do adresata. Ech MS…

Zatem klops i tak teraz wygląda mój panel, o którego pewnie już nie będą zabiegał bo to starania równe powiedzeniu “jak krew w piach”.

Widzę tam jakiś emblemat 3-lata współpracy na Answers, gdzie mija już 11 rok… To jakaś porażka. Skąd oni biorą tych analityków, jakie mają struktury dbające o wizerunek osób ich wpierających?

Powoli tracę chęci aby cokolwiek publikować bo nie jestem typem szukający lajków za shorty, zwłaszcza że cała pomoc w opracowywaniu przykładów, artykułów i setki godzin pomocy po prostu ludziom bazujących na waszych programach zawsze były pro bono. Chyba czas się wycofać i uczestniczyć w tym cyrku kombinacji miernot wspomagających AI.

Errata: 2025-10-01
MS wysyła podziękowanie za 15 lat darmowego suportu, koszulka i kubeczek prosto z państwa środka. 😐

I jak to mówią jankesi “That’s all folks!”

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , ,

Leave a Reply