VBATools

Budowanie tabel i tabel przestawnych dzięki edytorowi zapytań SQL

by on Apr.17, 2010, under Excel, Newsy

Jeśli posiadasz dostęp do baz danych ACC lub Oracle, a twoim zamierzeniem jest pobieranie danych, będzie ci potrzebne zapytanie SQL. Dzięki niemu oraz danym połączenia z bazami (skonfigurowanym kanałom ODBC – w niektórych przypadkach loginem, hasłem i nazwą serwera) będziesz mógł użyć tego narzędzia. Edytor Qwerend da ci możliwość w łatwy sposób utworzyć połączenie, skonfigurować wszelkie niezbędne parametry omijając ułomny mechanizm Microsoftu MSQwery i pobrać dane na arkusz Excela.

Dane mogą być prezentowane w postaci tabeli (z możliwością sparametryzowania) jak i tabeli przestawnej.

Utworzona tabela danych nie ma żadnych szczególnych elementów, są to dane umieszczone w wierszach od miejsca wskazania do końca tablicy jaką ogranicza zapytanie lub baza danych. Sparametryzowanie polega na podłączeniu komórek, które to są składnikami zapytania. Zmiana ich wartości będzie prowadzić do pobrania nowej partii danych. Opcjonalnie można wymusić aby podczas otwarcia pliku tabela automatycznie pobrała dane.

Podobnie zrealizowana jest wizualizacja danych w tabeli przestawnej, osadzonej w arkuszu. Jednakże edytor nie narzuca elementów danych, jakie w konsekwencji musi przenieść z listy pól danych użytkownik (nazwy kolumn bazy) w pola tabeli (pole wierszy, kolumn, strony i danych). Dzięki Edytorowi Qwerend wszelkie dane potrzebne w budowie prezentacji są w jednym miejscu, bez konieczności szukania ich w opcjach obiektów, co znacznie skraca czas realizacji zadania.

Edytor Qwerend dale możliwość osadzenia zapytań wraz z aliasami (czego nie można użyć w MSQwery) jak i użyć obszernych zapytań (MSQwery posiada ograniczoną możliwość osadzenia znaków w zapytaniu).

Program jest instalowany w formie dodatku a jego uruchomienie realizowane jest z poziomu menu aplikacji lub prawokliku myszki w miejscu połączenia z danymi tabeli.

Przypuszczalny termin emisji będzie określony pod koniec Kwietnia 2010

:, ,

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of kabzinski
Profile picture of Anorak
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała